linkipytania i odpowiedziarchiwumkontakt
  o fundacji      aktualno¶ci      partnerzy      sponsorzy      współpraca      tematy endokrynologiczne      dla lekarzy   
dla lekarzy

Przedstawiamy Państwu tematy endokrynologiczne dotycz±ce często spotykanych dolegliwo¶ci i schorzeń zwi±zanych z zaburzeniami hormonalnymi. Będziemy się starać podawać Państwu najistotniejsze wiadomo¶ci z zakresu endokrynologii ginekologicznej i andrologii, wskazówki praktyczne dotycz±ce rozpoznawania zaburzeń hormonalnych, wyja¶nienia i interpretacje badań naukowych, zasady stosowania profilaktycznej terapii hormonalnej - w sposób przystępny, aby były zrozumiałe dla każdej osoby niemaj±cej przygotowania medycznego, jak i dla lekarzy innych specjalno¶ci.

Wszystkim schorzeniom występuj±cym b±dĽ nasilaj±cym się z powodu zaburzeń hormonalnych można zapobiegać:
Zapewne każda kobieta woli nie zachorować na hormonozależnego raka piersi niż wykryć go, nawet we wczesnym stadium, w mammografii. Woli tez zapobiegać wyst±pieniu mię¶niaków i nie mieć perspektywy operacji, czy osteoporozy i złamań ko¶ci. Nie mówi±c już o tym, że z pewno¶ci± każda kobieta chce skorzystać z możliwo¶ci spowolnienia procesów starzenia się.
Zapewne każdy mężczyzna woli, żeby nie wyst±pił u niego przerost prostaty, czy niemoc seksualna, spowolnienie procesów my¶lenia, osłabienie energii życiowej, choroba wieńcowa, zawały serca.

W jaki sposób można zapobiegać tym poważnym schorzeniom społecznym? Najlepiej poznać objawy sugeruj±ce wyst±pienie zaburzeń hormonalnych, bacznie się obserwować i w razie stwierdzenia nieprawidłowo¶ci zgłosić się lekarza ginekologa-endokrynologa, b±dĽ androloga - specjalisty od zaburzeń hormonalnych u mężczyzn.

Zachęcamy do zapoznania się z problematyk± endokrynologiczn±, która dotyczy nas wszystkich - bez względu na wiek.
Zachęcamy również do wykonywania regularnie badań kontrolnych wg zasad podanych w PROGRAMIE PROFILAKTYKI ENDOKRYNOLOGICZNEJ.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym programem i aktywnego wł±czenia się do akcji promocji zdrowia i profilaktyki hormonalnej oraz pozyskiwania funduszy dla zorganizowania bezpłatnego Programu Profilaktyki Endokrynologicznej w Polsce - dla kobiet i mężczyzn od 20 roku życia.

Problemy hormonalne

 Copyright © by Fundacja Profilaktyki Endokrynologicznej im. Jerzego Tetera Created by Agencja interaktywna e-mouse