linkipytania i odpowiedziarchiwumkontakt
  o fundacji      aktualno¶ci      partnerzy      sponsorzy      współpraca      tematy endokrynologiczne      dla lekarzy   
prof. Jerzy Teter  |  zarz±d fundacji  |  cele  |  program profilaktyki endokrynologicznej

Fundacja Profilaktyki Endokrynologicznej im. Prof Jerzego Tetera została założona w Warszawie w 1998 roku przez uczniów prof. Jerzego Tetera oraz lekarzy specjalistów-autorytetów w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i andrologii.

Działalno¶ć została zapocz±tkowana przez sympozjum inauguracyjne w Pałacu w Wilanowie w czerwcu 1998 roku poł±czone z konferencj± naukowo-szkoleniow± dla lekarzy różnych specjalno¶ci.

Przez lata swojej działalno¶ci Fundacja zorganizowała wiele szkoleń dla lekarzy oraz wyst±pień o¶wiatowych w telewizji, radio i prasie dla społeczeństwa propaguj±c profilaktykę i zasady leczenia zaburzeń hormonalnych u kobiet i mężczyzn.

Fundacja opracowała Program Profilaktyki Endokrynologicznej oparty na zasadach szkoły Jerzego Tetera, który wpływa na znaczne zmniejszenie zapadalno¶ci na choroby o dużym społecznym znaczenie jak rak piersi i trzonu macicy u kobiet, przerost prostaty u mężczyzn, a także choroby układu kr±żenia.

Fundacji udało się przeprowadzić jednoroczny cykl bezpłatnych konsultacji i badań pacjentek w ramach tzw. białych sobót.

Celem Fundacji jest wprowadzenie ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Endokrynologicznej. Do tego celu niezbędne jest szerokie wsparcie i współpraca ze strony władz samorz±dowych i rz±dowych oraz organizacji społecznych.

 Copyright © by Fundacja Profilaktyki Endokrynologicznej im. Jerzego Tetera Created by Agencja interaktywna e-mouse